Aktualności

Wywrócony samochód, nietrzeźwy kierujący i ucieczka z miejsca zdarzenia

Data publikacji 13.02.2020

Dachowaniem na poboczu drogi zakończył swoją jazdę kierujący BMW. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce zdarzenia, zastali jedynie wywrócony pojazd. Mężczyzna został zatrzymany przez mundurowych chwilę później w miejscu zamieszkania. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że miał prawie 1,8 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 14:00 w miejscowości Chłaniów gm. Żółkiewka. Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia dotyczącego dachowania samochodu osobowego m-ki BMW pojechali na miejsce. Po kierowcy nie było jednak śladu. Wstępne ustalenia wskazywały, że samochodem kierował 20 – letni mieszkaniec gminy Żółkiewka, który nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze i podczas wymijania z pojazdem jadącym z przeciwka stracił panowanie i zjechał na pobocze drogi, gdzie następnie dachował.

Mężczyzna został zatrzymany przez mundurowych chwilę później w miejscu zamieszkania. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że miał prawie 1,8 promila alkoholu w organizmie. Z uwagi na obrażenia ciała, został przewieziony na SOR tutejszego szpitala. Na szczęście nie doznał poważnych obrażeń.

Teraz funkcjonariusze ustalają okoliczności całego zdarzenia oraz apelują o zdrowy rozsądek. Pamiętajmy o tym, że pijany kierowca stanowi zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego jak i dla siebie samego.

 

JB.