Aktualności

Policjanci, uczniowie, mundurowi - oddali krew dla Izy, żony policjanta

Data publikacji 13.02.2020

Puławscy policjanci na czele z Komendantem Powiatowym Policji w Puławach zorganizowali trzydniową zbiórkę krwi dla Izabeli Kowalik - żony jednego z funkcjonariuszy naszej formacji. W akcję włączyli się uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 w Puławach oraz przedstawiciele innych służb mundurowych. Na nasz apel odpowiedziało ponad 90 osób. Wszystkim, którzy podzielili się tym co najcenniejsze, serdecznie dziękujemy !

Puławscy policjanci, wspólnie z kolegami i koleżankami z innych służb mundurowych, a przede wszystkim dzięki wsparciu młodzieży z Zespołu Szkół Nr 3 im. M. Dąbrowskiej w Puławach, po raz kolejny wzięli udział w akcji krwiodawstwa.

Dzięki współpracy i zaangażowaniu Terenowego Oddziału RCKiK w Puławach, krew oddawano przez trzy dni. Do akcji włączyli się także uczniowie z Zespołu Szkół Nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach oraz z I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. A.J. Czartoryskiego w Puławach. Łącznie, krew oddało ponad 90 osób.

Akcja krwiodawstwa zorganizowana przez Komendanta Powiatowego Policji w Puławach podinsp. Rafała Skoczylasa oraz Klub Honorowych Dawców Krwi przy KPP w Puławach została zorganizowana dla Izabeli Kowalik – żony naszego kolegi – policjanta z Krasnegostawu, która zmaga się z nowotworem krwi.

Przy okazji zbiórki krwi, chętni mogli także zarejestrować się również jako potencjalni dawcy szpiku. Pamiętajmy, że dla wielu chorych z chorobami krwi przeszczep szpiku to jedyna szansa na uratowanie życia.

Warto wspomnieć, że funkcjonariusze i pracownicy cywilni puławskiej komendy oddają krew cyklicznie, przyczyniając się tym samym do ratowania ludzkiego życia. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie odpowiedzieli na nasz apel, dzieląc się tym, co najcenniejsze !

E.R.K

  • fot. Komendant Powiatowy oddający krew
  • fot. Uczeń I LO oddający krew
  • fot. uczennica oddająca krew i pielęgniarka
  • fot. Oficer prasowy oddający krew
  • fot.
  • fot. worek z krwią