Aktualności

Hrubieszów: Kierowca z zakazami sądowymi i na podwójnym gazie uciekał przed policją

Data publikacji 08.11.2019

Policjanci hrubieszowskiej drogówki zauważyli w centrum miasta kierowcę opla, który na widok oznakowanego radiowozu zaczął uciekać. Po pościgu i zatrzymaniu 36-latka okazało się, że mężczyzna ma dwa zakazy sądowe kierowania pojazdami i jest nietrzeźwy. Teraz odpowie przed sądem.

Wczoraj około godziny 21:00 policjanci hrubieszowskiej drogówki zauważyli pojazd marki Opel, który posiadał koła wystające poza obrys pojazdu. Policjanci postanowili zatrzymać auto do kontroli i podali sygnał świetlny i dźwiękowy do zatrzymania. Kierowca nie reagował, a na widok oznakowanego radiowozu, nagle przyśpieszył i zaczął uciekać.

Policjanci ruszyli w pościg. Kiedy pojazd wjechał w drogę gruntową, ugrzązł w koleinach i błocie. Policjanci wysiedli z radiowozu dobiegli do pojazdu usiłując otworzyć drzwi jednak kierowca zaryglował je i nadal próbował odpalić auto. W końcu zrezygnował z dalszej próby ucieczki i otworzył drzwi pojazdu.

Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że 36-letni mieszkaniec Hrubieszowa posiada dwa zakazy kierowania pojazdami, wydane przez Sąd Rejonowy w Hrubieszowie oraz w Łańcucie.

Dodatkowo jest także nietrzeźwy i ma ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie. Kierowca został zatrzymany, teraz odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu.

E. K.