Łęczna: Z wizytą u łęczyńskich funkcjonariuszy - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Łęczna: Z wizytą u łęczyńskich funkcjonariuszy

Data publikacji 08.10.2019

Policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej odwiedziły dzieci z zerówki. Największą frajdą dla młodych uczniów okazała się zabawa w „policjantów i złodziei” oraz pokaz tresury psów policyjnych. Korzystając z okazji funkcjonariusze przeprowadzili z dziećmi pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się w drodze z domu do szkoły.

Dzisiaj w komendzie zawitali niezwykli goście z łęczyńskiej zerówki. Dzieci spacerowały po całej komendzie, gdzie między innymi miały możliwość zobaczenia stanowiska kierowania oraz pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Kolejnym punktem wycieczki był pokaz radiowozu oraz sprzętu policyjnego przewidzianego do codziennej służby oraz zabezpieczeń prewencyjnych. Każde dziecko mogło wsiąść za  kierownicę radiowozu.

Wiele emocji sprawiło dzieciom spotkanie z psami policyjnymi. Przewodnicy opowiadali do jakiej służby i jakich celów wykorzystywani są nasi czworonożni przyjaciele oraz zaprezentowali elementy tresury. Największą frajdą dla młodych uczniów okazała się zabawa w „policjantów i złodziei”, podczas której najmłodsi mogli się wczuć w rolę policjanta i zabezpieczać ślady.

Ponadto funkcjonariusze przeprowadzili z dziećmi prelekcję odnośnie bezpiecznego zachowania w drodze z domu do szkoły oraz w kontaktach z osobami nieznajomymi.

IZ

 

  • fot. Dziecko za  kierownica radiowozu
  • fot. Policjantka prezentująca dzieciom sprzęt służbowy
  • fot. Funkcjonariuszka z dziećmi