Radzyń Podl.: Z przedszkolakami o bezpieczeństwie - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Radzyń Podl.: Z przedszkolakami o bezpieczeństwie

Data publikacji 08.10.2019

Policjanci z radzyńskiej komendy spotkali się z maluchami, wychowankami przedszkola w Ulanie Majoracie. Podczas spotkania funkcjonariusze zaprezentowali zarówno pracę, jak też wyposażenie policjantów. Przekazali również wiedzę na temat bezpiecznych zachowań na drodze, w przedszkolu oraz w domu.

Wczoraj wychowanków przedszkola w Ulanie Majoracie odwiedzili funkcjonariusze radzyńskiej komendy. Dzieci z niecierpliwością czekały na zapowiedzianych gości. W trakcie pogadanki maluchy zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania po drodze. Wiedzą jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych i poruszać się poboczami dróg. Policjanci uświadomili najmłodszych z jakimi zagrożeniami wiąże się nie przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Poruszone zostały również tematy dotyczące zagrożeń ze strony osób nieznajomych. Najmłodsi dowiedzieli się jak powinni zachować się w sytuacji, gdy zaczepione zostaną przez osoby obce. Pod czujnym okiem przewodnika psa służbowego maluchy trenowały także bezpieczną postawę
w przypadku ataku psa.

W trakcie spotkania dzieci bardzo chętnie odpowiadały na zadawane pytania, wykazując się doskonałą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa, otwartością oraz ogromnym zaciekawieniem  związanym z pracą policjantów. Obejrzały również sprzęt będący na wyposażeniu Policji, a także mogły usiąść za kierownicą radiowozu.

P.M.