KWP, Puławy: Podziękował policjantom za okazaną pomoc - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

KWP, Puławy: Podziękował policjantom za okazaną pomoc

Data publikacji 08.10.2019

Do Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie wpłynął list, którego autor dziękuje za wzorową postawę policjantów z puławskiej drogówki. W piątkowy wieczór funkcjonariusze pomogli kierującemu roverem, któremu podczas jazdy pękła opona. Funkcjonariusze sprawnie i szybko napompowali na stacji zapasowe koło i je założyli. Uradowany kierowca pojechał w dalszą podróż. Wdzięczny, podziękował za udzieloną pomoc.

Do tego zdarzenia doszło w miniony piątek około godz. 21. Do policjantów z puławskiej drogówki pełniących służbę na drodze ekspresowej podjechał kierujący roverem. Podróżował razem ze swoją dziewczyną. Młody mężczyzna poprosił funkcjonariuszy o pomoc, ponieważ podczas jazdy pękła mu opona. Było już ciemno, a on sam, jak przyznał, nie poradzi sobie ze zmianą koła.

Asp. szt. Jarosław Barszczewski oraz asp.szt. Przemysław  Bernat ruszyli z pomocą. Jak się okazało, w kole zapasowym, które mieli założyć, nie było powietrza. Niezbędna zatem okazała się szybka wizyta na stacji paliw.

Policjanci założyli napompowane koło. Dzięki sprawnej i szybkiej pomocy funkcjonariuszy, uradowany kierowca pojechał w dalszą podróż.

Wczoraj do komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie wpłynął list. Autorem maila okazał się kierowca, któremu pomogli w piątek policjanci. Mężczyzna podziękował za wzorową postawę wskazanym w liście funkcjonariuszom, którzy jak określił, "wykazali się profesjonalizmem i zdecydowaniem".

AK