Aktualności

Lublin: Blisko 400 wykroczeń w ramach akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

Data publikacji 03.10.2019

Policjanci z lubelskiej drogówki tylko wczoraj ujawnili blisko 400 wykroczeń w związku z ogólnopolskimi działaniami „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Zdecydowana większość ujawnionych przewinień dotyczyła nieprawidłowych zachowań kierujących wobec pieszych. Przypominamy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Wczoraj odbyła się ogólnopolska akcja pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. W ramach działań funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na zachowania kierujących samochodami wobec pieszych i rowerzystów. Szczególnym nadzorem objęto przejścia dla pieszych oraz przejazdy dla rowerzystów usytuowane na ruchliwych drogach.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie ujawnili łącznie blisko 400 wykroczeń. Zdecydowana większość z nich dotyczyła nieprawidłowych zachowań w stosunku do pieszych, z czego ponad 100 popełnionych zostało w rejonie przejść dla pieszych.

Przypominamy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Ponadto, jeśli skręca w drogę poprzeczną jest zobowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża.

KG