Opole Lub.: Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Opole Lub.: Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 11.09.2019

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał 47-latek kierujący vw. W miejscowości Puszno Skokowskie jadącego całą szerokością jezdni volkswagena zauważyli jadący za nim inni kierujący. Uniemożliwili 47-latkowi dalszą jazdę i wezwali Policję.

    Wczoraj ok. 18:20 do dyżurnego opolskiej komendy zadzwonił mężczyzna, który poinformował o zatrzymaniu nietrzeźwego kierującego samochodem. Zgłaszający powiedział, że jadąc z Opola Lubelskiego w kierunku Wandalina zauważył jadącego przed nim volkswagena passata, którego kierujący jedzie dwoma pasami ruchu i stwarza zagrożenie dla innych. Widząc zachowanie na drodze kierującego passatem, zgłaszający w porozumieniu z innym kierującym w miejscowości Puszno Skokowskie gm. Opole Lubelskie zajechali mu drogę  uniemożliwiając dalszą jazdę. Mężczyźni szybko zorientowali się, że kierujący passatem jest pijany. Dlatego też natychmiast wyłączyli silnik i zabrali mu kluczyki.

    Na miejscu policjanci alkomatem potwierdzili stan nietrzeźwości kierującego volkswagenem. Badanie wykazało, że 47 latek z gminy Opole Lubelskie kierował pojazdem mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz o dalszym losie 47-latka zadecyduje sąd, przed którym odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

    Pamiętajmy, nietrzeźwi kierujący zawsze stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego też nie bądźmy obojętni i nie bójmy się reagować w sytuacji, gdy mamy podejrzenie, że kierownicą siedzi osoba będąca pod wpływem alkoholu. Postawa obu mężczyzn uniemożliwiająca nietrzeźwemu dalsza jazdę jest dobrym tego przykładem.

S.P.