Lubartów: Policjant z Lubartowa wystartował w biegu wysokogórskim

Data publikacji 20.08.2019

W minioną sobotę odbył się Bieg Ultra „Granią Tatr” 2019. Ten 70-kilometrowy bieg wysokogórski jest uznawany za najbardziej wymagający i trudny technicznie w Polsce. Wśród niestrudzonych miłośników biegania, którzy go ukończyli nie zabrakło również policjanta z Lubartowa. Asp. szt. Grzegorz Pożak pokonał trasę w 13 godzin 24 minuty i 38 sekund.

17 sierpnia odbył się Bieg Ultra „Granią Tatr” 2019. Zawodnicy do pokonania mieli trasę o długości 70 kilometrów. Blisko 350 biegaczy wystartowało z Doliny Chochołowskiej. Trasa zawodów prowadziła przez  Grzesia, Wołowca, Starorobociański Wierch na Halę Ornak, Ciemniak, Czerwone Wierchy, Kasprowy Wierch, Halę Gąsienicowa, Krzyżne, Dolinę Pięciu Stawów, Wodogrzmoty Mickiewicza, Rówień Waksmundzką, Halę Kopieniec. Meta usytuowana była w Kuźnicach.  Na uwagę zasługuje suma przewyższeń, która wynosiła 5000 metrów!

Mimo wyjątkowo urokliwej trasy, to nie widoki zapierały dech w piersiach, bo jak się okazało nie wszyscy ze startujących dobiegli do mety. Bieg ten uznawany jest za najbardziej wymagający ze wszystkich biegów organizowanych w naszym kraju. Mimo to wśród niestrudzonych miłośników tego typu zawodów nie mogło zabraknąć policjanta z Lubartowa. Asp. szt. Grzegorz Pożak trasę pokonał z czasem 13 godzin 24 minut i 38 sekund.

Serdecznie gratulujemy wyniku i życzymy siły i wytrwałości w kolejnych biegach.