Hrubieszów: Pijany wiózł poszukiwanego - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Hrubieszów: Pijany wiózł poszukiwanego

Data publikacji 11.07.2019

Wczoraj policjanci hrubieszowskiej drogówki otrzymali zgłoszenie, że kierowca pojazdu marki Peugeot jadący przez m. Hrebenne może być nietrzeźwy. Kierowca na widok radiowozu zaczął uciekać. Po zatrzymaniu okazało się, że ma 2 promile alkoholu w organizmie, a jego pasażerem jest poszukiwany przez sąd 54-latek.

Wczoraj przed południem dyżurny hrubieszowskiej policji został poinformowany, że kierujący pojazdem marki Peugeot jadący przez miejscowość Hrebenne może być nietrzeźwy. Kiedy policjanci zauważyli wskazany pojazd próbowali zatrzymać go do kontroli drogowej podając sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierowca jednak nie reagował na nie, najpierw zwolnił, a następnie przyspieszył i zaczął uciekać przed mundurowymi.

Po przejechaniu kilkuset metrów został zatrzymany. Kiedy zbadano jego stan trzeźwości okazało się, że ma 2 promile alkoholu w organizmie. 32-letni kierowca z gminy Horodło wiózł także pasażera.

Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych bazach okazało się, że 54-latek z powiatu chełmskiego jest poszukiwany przez sąd w celu odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności. Pasażer peugeota trafił już do Zakładu Karnego w celu odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności. Natomiast kierowca odpowie teraz przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i nie zatrzymanie się do kontroli.

E. K.