Świdnik: Dachowanie nietrzeźwego kierowcy - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Świdnik: Dachowanie nietrzeźwego kierowcy

Data publikacji 10.07.2019

Dachowaniem zakończyła się jazda pod wpływem alkoholu dla 64-latka z gm. Piaski. Kierujący pojazdem marki Ford nie odniósł poważniejszych obrażeń, a badanie stanu trzeźwości wykazało u niego prawie promil alkoholu. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj tuż przed godziną 11:00 dyżurny świdnickiej Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Bystrzejowice Drugie. Skierowani na miejsce policjanci zastali przewrócony na dach samochód i uwięzionego w środku kierowcę, któremu udzielili wstępnej pomocy przedmedycznej. Po chwili na miejscu zjawiło się pogotowie ratunkowe i strażacy, którzy pomogli wyciągnąć mężczyznę z auta. Przed przewiezieniem do szpitala 64-latek został poddany badaniu trzeźwości, które wykazało prawie promil alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna nie odniósł poważniejszych obrażeń. Jego samochód został odholowany na parking strzeżony, a prawo jazdy zatrzymane przez policjantów.

Mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

P.L.