Zamość: Rzucił kamieniem w autokar - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Zamość: Rzucił kamieniem w autokar

Data publikacji 19.06.2019

Kryminalni z zamojskiej komendy zatrzymali 15-latka, który rzucając kamieniem w zaparkowany autokar uszkodził jego przednią szybę. Właściciel wartość strat wycenił na kwotę 13 tys. zł. Młodzieńcowi przedstawiono już zarzuty. Teraz z popełnionego czynu karalnego wytłumaczy się przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

W ubiegłym tygodniu dyżurny zamojskiej komendy został poinformowany o uszkodzeniu czołowej szyby w autokarze marki EOS zaparkowanym na parkingu jednego z zamojskich hoteli. Do zdarzenia doszło późnym wieczorem, sprawca najprawdopodobniej rzucił w szybę kamieniem powodując jej uszkodzenie. Właściciel pojazdu wycenił wartość strat na kwotę 13 tys. zł.

Wyjaśnieniem sprawy uszkodzenia mienia zajęli się kryminalni z zamojskiej komendy. Analizując zebrany materiał dowodowy ustalili podejrzanego – 15-latka z Zamościa, który dokonał tego czynu. W poniedziałek młodzieniec został zatrzymany. Usłyszał zarzuty niszczenia mienia. W czasie przesłuchania przyznał się do rzucenia kamieniem w autokar.

Teraz ze swojego nagannego postępowania wytłumaczy się przed Sądem Rodzinnym i do spraw Nieletnich. Sędzia zdecyduje również o rodzaju środka karnego, który będzie adekwatny do popełnionego przez 15-latka czynu karalnego.

D.K-B.