KWP, Puławy: Policjanci na festynie w Wąwolnicy - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

KWP, Puławy: Policjanci na festynie w Wąwolnicy

Data publikacji 18.06.2019

Podczas minionego weekendu odbyła się doroczna Pielgrzymka Ministrantów i Lektorów Archidiecezji Lubelskiej do Wąwolnicy. Do udziału włączyła się również Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie. Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem pielgrzymów, a podczas festynu przygotowali dla uczestników wiele atrakcji.

W sobotę odbyła się doroczna Pielgrzymka Ministrantów i Lektorów Archidiecezji Lubelskiej do Wąwolnicy. Udział w pielgrzymce wzięło około 1500 ministrantów i lektorów z całej archidiecezji lubelskiej. Do udziału włączyli się funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz Komendy Powiatowej Policji w Puławach.

Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem pielgrzymów oraz zabezpieczali przemarsz procesji z Kębła do Bazyliki Św. Wojciecha w Wąwolnicy. Tam odbyła się uroczysta msza święta. Następnie odbył się festyn, na którym na uczestników czekało wiele atrakcji.

Na początek policyjni kontrterroryści przygotowali dla uczestników pokaz zatrzymania niebezpiecznych przestępców. Policjanci z Wydziału Prewencji KWP w Lublinie przygotowali stoisko na którym promowali bezpieczne zachowania podczas zbliżających się wakacji. Każdy, kto odwiedził nasze stoisko otrzymał odblask oraz materiały edukacyjne. Policjanci zaprezentowali również swoje radiowozy, począwszy od zwykłego radiowozu patrolowego, poprzez specjalistyczne pojazdy, po pojazd Oddziału Prewencji Policji w Lublinie - armatkę wodną typu tajfun.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Lublinie przygotowali miasteczko ruchu drogowego, gdzie każdy mógł spróbować swoich sił podczas jazdy na rowerze. Omawiali również zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz chętnie odpowiadali na pytania wszystkich uczestników festynu, prezentowali sprzęt policyjny. Uczestnicy festynu mogli wsiąść do radiowozu oraz na policyjny motocykl i obejrzeć z bliska jego wyposażenie, co cieszyło się dużym zainteresowaniem. Przeprowadzono slalom w alkogoglach. Natomiast pirotechnicy z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Lublinie zaprezentowali sprzęt specjalistyczny.

Festyn obfitował w wiele innych atrakcji przygotowanych przez inne służby mundurowe.

K.K.

  • dzieci podczas oglądania policyjnego stoiska
  • policjant pokazuje dzieciom pojazd służbowy
  • dzieci podczas oglądania policyjnego stoiska
  • pokaz policyjnej armatki wodnej
  • dzieci pod okiem policjantów podczas festynowych konkursów
  • dzieci podczas oglądania policyjnego stoiska