Chełm: Nietrzeźwa mama opiekowała się dziećmi - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Chełm: Nietrzeźwa mama opiekowała się dziećmi

Data publikacji 18.06.2019

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miała 36-letnia matka, która opiekowała się czworgiem dzieci w wieku od 2 do 15-lat. O interwencję w tej sprawie poprosił pracownik opieki społecznej, pod którego pieczą jest rodzina. Policjanci zatrzymali nietrzeźwą kobietę. Dzieci przekazane zostały pod opiekę członków rodziny. Dzisiaj z jej udziałem będą wykonywane dalsze czynności procesowe.

Wczoraj dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o tym, że nietrzeźwa mieszkanka gminy Rejowiec opiekuje się swoimi dziećmi. O fakcie tym poinformował pracownik socjalny, który akurat był u rodziny. Na miejscu policjanci z posterunku w Rejowcu sprawdzili stan trzeźwości 36-lertniej matki. Okazało się, że ma w organizmie blisko 3 promile alkoholu. W chwili zdarzenia pod jej opieką było czworo dzieci w wieku od 2 do 15-lat. Funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwą kobietę. Rodzeństwem zaopiekowała się babcia.

Dzisiaj z udziałem zatrzymanej będą wykonywane dalsze czynności procesowe. Policjanci będą wyjaśniać czy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem naraziła dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

E.C.