Biłgoraj: Udaremniły jazdę nietrzeźwego kierowcy - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Biłgoraj: Udaremniły jazdę nietrzeźwego kierowcy

Data publikacji 17.06.2019

Dwie mieszkanki Józefowa zauważyły nietrzeźwego mężczyznę, który chciał wsiąść za kierownicę osobowego forda. Kobiety zabrały mu kluczyki i wezwały policję. Jak się okazało ujęty przez nich mężczyzna przyjechał do sklepu mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Dzięki postawie kobiet pijany 49-latek za kierownicę już nie wsiadł. Teraz stanie przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

   Do zdarzenia doszło w sobotni wieczór tuż po godzinie 22:00. Dwie mieszkanki Józefowa w wieku 27 i 51 lat na parkingu jednego z miejskich marketów zauważyły nietrzeźwego mężczyznę, który chciał wsiąść za kierownicę samochodu m-ki Ford. Panie natychmiast zabrały mu kluczyki, wezwały na miejsce policjantów i pilnowały by nie uciekł. Po przybyciu na miejsce policjanci ustalili, że ujęty przez kobiety mężczyzna to 49-letni mieszkaniec gminy Józefów.

   W rozmowie z policjantami mężczyzna stwierdził, że pił alkohol i w takim stanie przyjechał do sklepu po papierosy. Jak wykazało przeprowadzone przez policjantów badanie 49 latek znajdował się w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali należący do niego blankiet prawa jazdy i sporządzili dokumentację, która zostanie przekazana do sądu. 49-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

  Przed sądem stanie również 18-latek z gminy Godziszów, który w stanie nietrzeźwości i bez wymaganych uprawnień kierował samochodem m-ki Ford. Mężczyzna wczoraj około godziny 21:00 został zauważony przez policjantów w miejscowości Żabno.

 Informację o pijanym kierowcy mundurowi otrzymali od osoby postronnej. Jak się okazało 18 latek wsiadł za kierownicę mając w organizmie ponad 1 promil alkoholu i nie posiadając do tego uprawnień. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

JK