Łęczna: Wyłowiono z wody ciało 37 latka - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Łęczna: Wyłowiono z wody ciało 37 latka

Data publikacji 15.06.2019

Od czwartku trwały poszukiwania ciała 37-letniego mieszkańca gm. Puchaczów, który na oczach szwagra wszedł do wody w miejscowości Nadrybie. Niestety mężczyzna zanurzył się pod wodą i już nie wypłynął. Wczoraj wyłowiono zwłoki mężczyzny. Policjanci apelują o rozwagę, ostrożność i wyobraźnię.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godz. 18:00 nad zbiornikiem wodnym w miejscowości Nadrybie.  Ze wstępnych ustaleń wynika, że 37-latek był pod wpływem alkoholu i mimo odwodzenia go od pomysłu wejścia do wody, wszedł do niej by popływać.  Kiedy znajdował się około o 10 metrów od brzegu zaczął tonąć.  Kuzyn podjął próby uratowania tonącego jednak  bezskutecznie.

Na miejsce zostały wezwane służby ratunkowe, jednak ciało  nie zostało odnalezione. Wczoraj od rana czynności poszukiwawcze zostały wznowione.  Ciało zostało odnalezione i zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji .

           

Aby uniknąć tragicznych konsekwencji zażywania kąpieli policjanci przypominaną podstawowe zasady:

1. Pamiętajmy, aby korzystać z uroków wody w miejscu do tego wyznaczonym, najlepiej pod okiem ratownika.

2. Przestrzegajmy regulaminu kąpieliska, na którym przebywamy.

3. Dostosujmy swoje umiejętności pływackie do głębokości wody na którą wypływamy.

4. Nigdy nie wchodzimy do wody i nie pływamy po spożyciu alkoholu.

5. Nie skaczmy, a tym bardziej „na główkę” do wody w miejscach nieznanych, może to skończyć się poważnym urazem, kalectwem, a nawet śmiercią.

6. Dzieci powinny bawić się w wodzie tylko pod opieką dorosłych, warto je dodatkowo wyposażyć w dmuchane rękawki podtrzymujące na wodzie.