KWP: Turniej par patrolowych „Patrol Roku 2019" - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

KWP: Turniej par patrolowych „Patrol Roku 2019"

Data publikacji 12.06.2019

Dziś ruszyły wojewódzkie eliminacje do XXVI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2019”. W zawodach biorą udział dwuosobowe patrole z komend miejskich i powiatowych lubelskiego garnizonu Policji. Test wiedzy, stosowanie technik obezwładniania osób, strzelanie, bieg pościgowy i policyjny tor przeszkód to konkurencje, w których zmierzą się uczestnicy zawodów. Zwycięzcy wezmą udział ogólnopolskim finale, który odbędzie się w Szkole Policji w Słupsku.

Policjant strzela do tarczy.

Organizowany od wielu lat konkurs jest formą doskonalenia zawodowego funkcjonariuszy prewencji. To właśnie oni na co dzień patrolują ulice naszych miast dbając o bezpieczeństwo mieszkańców i reagując na łamanie prawa. To często oni jako pierwsi zjawiają się na miejscu zdarzenia, dlatego też muszą wykazać się niejednokrotnie dużą wiedzą i profesjonalizmem.

Policjant strzela do tarczy.

Policjanci sprawdzają przestrzeliny na tarczy.

Funkcjonariusze tworzący dwuosobowe patrole - reprezentacji komend miejskich i powiatowych lubelskiego garnizonu Policji od dziś przystępują do rywalizacji. Pod czujnym okiem komisji sędziowskiej odbywa się ona na terenie obiektów szkoleniowych przy ul. Grenadierów w Lublinie.

Policjanci na macie stosują techniki obezwładniania osób.

Policjant stosuje na macie technikę obezwladniania osob.

Policjanci  dziś rano przystąpili do pierwszych konkurencji.  Na początku sprawdzili swoją wiedzę rozwiązując  test,  następnie rozegrali konkurencję z technik obezwładniania osób. Z kolei na policyjnej strzelnicy oceniano ich umiejętności strzeleckie.

Policjanci stoją przed sędziami.

Jutro przed nimi ciąg dalszy zawodów. Wówczas czeka ich bieg pościgowy oraz pokonywanie toru przeszkód. Jutro też poznamy zwycięzców. Dwa zwycięskie dwuosobowe patrole będą reprezentować Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie podczas XXVI finału zawodów, jakie odbędą się w Szkole Policji w Słupsku.

 

AK