Łęczna: Prelekcje w ramach bezpieczeństwa w ruchu drogowym - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Łęczna: Prelekcje w ramach bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Data publikacji 15.05.2019

Policjanci z Łęcznej zorganizowali spotkania z uczniami w Szkole Podstawowej w Zawieprzycach i Łysołajach w celu poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Tematem przewodnim spotkań było bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Pogoda w coraz większym stopniu zachęca do spacerów oraz korzystania z roweru, rolek, hulajnogi, dlatego funkcjonariusze zorganizowali z dziećmi i młodzieżą spotkania, podczas których przypomnieli obowiązujące przepisy w tym zakresie. Łęczyńscy policjanci omówili z uczniami Szkoły Podstawowej w Zawieprzycach i Łysołajach zasady jakie obowiązują w ruchu drogowym pieszych oraz rowerzystów. Podczas prelekcji stróże prawa przybliżyli cele i założenia akcji profilaktycznej „Jednośladem bezpiecznie do celu” oraz „Na drodze – patrz i słuchaj”.

W trakcie rozmowy z najmłodszymi funkcjonariusze wiele uwagi poświecili prawidłowemu korzystaniu z drogi i apelowali o szczególną ostrożność podczas przechodzenia przez jednię, szczególnie w warunkach ograniczonej widoczności. Policjanci przypomnieli o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa, jeździe w fotelikach bezpieczeństwa i noszeniu elementów odblaskowych. Starsi uczniowie poznali podstawowe reguły bezpiecznego korzystania z roweru oraz z urządzeń typu hulajnogi, rolki czy wrotki. Podczas spotkań zostały przytoczone praktyczne przykłady i sytuacje z jakimi użytkownicy drogi mogą mieć do czynienia.

I.Z.