Łęczna: Zjechał do rowu i uderzył w drzewo - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Łęczna: Zjechał do rowu i uderzył w drzewo

Data publikacji 15.05.2019

Dzisiaj, tuż po godzinie 11:00 w miejscowości Jawidz doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Kierujący pojazdem ciężarowym aby uniknąć zderzenia z pojazdem osobowym zjechał do rowu i uderzył w drzewo.

  Przed południem policjanci ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie, że na drodze wojewódzkiej nr 829 w miejscowości Jawidz doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, kierowca volkswagena nie upewnił się co do możliwości wykonania manewru skrętu w lewo,w  wyniku czego doprowadził do zderzenia z kierującym ciężarówką wraz z naczepą, który w tym czasie wykonywał manewr wyprzedzania volkswagena.

   W wyniku tego zdarzenia kierujący pojazdem ciężarowym zjechał z drogi na pobocze, do rowu, a następnie uderzył w  drzewo. Na miejscu policjanci KPP w Łęcznej wykonywali czynności służbowe, wspierani przez straż pożarną i pogotowie ratunkowe. Ruch na drodze W829 był wstrzymany i został  zorganizowany objazd przez miejscowość Rokitno jadąc od strony Lubartowa oraz przez Niemce od strony Spiczyna.

I.Z.