Kraśnik: Areszt tymczasowy za dokonanie rozboju - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Kraśnik: Areszt tymczasowy za dokonanie rozboju

Data publikacji 15.05.2019

Informacje zebrane przez policjantów pozwoliły na ustalenie i zatrzymanie podejrzewanych o dokonanie rozboju na terenie Kraśnika. Jednemu z zatrzymanych, 33 letniemu mężczyźnie został postawiony zarzut. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

    Dyżurny kraśnickiej komendy 7 maja otrzymał zgłoszenie o rozboju dokonanym w dzielnicy fabrycznej Kraśnika. Skierowani na miejsce interwencji policjanci ustalili, że groźbami i biciem  został doprowadzony do stanu bezbronności mieszkaniec Kraśnika, a sprawcy zabrali mu 250 złotych i paczkę papierosów.

   Praca policjantów z Komisariatu Policji w Kraśniku doprowadziła do ustalenia i zatrzymania podejrzanych mieszkańców Kraśnika. Wczoraj dwóch podejrzewanych mężczyzn trafiło do policyjnego aresztu kraśnickiej komendy. Po nocy spędzonej w areszcie złożyli wyjaśnienia.

   Jednemu z zatrzymanych, 33 letniemu mężczyźnie został postawiony zarzut dokonania rozboju. Materiał dowodowy, jaki zgromadzili funkcjonariusze w tej sprawie, skutkował wystąpieniem do prokuratury i sądu o tymczasowy areszt. Sąd Rejonowy w Kraśniku przychylił się do tego wniosku i zastosował wobec mężczyzny tymczasowe aresztowanie. Dziś mężczyzna został przewieziony do aresztu, w którym spędzi najbliższe 3 miesiące. Przestępstwo rozboju jest zagrożone karą do 12 lat pozbawienia wolności.

JM