Tomaszów Lub.: Włączał się do ruchu i zderzył się z tirem - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Tomaszów Lub.: Włączał się do ruchu i zderzył się z tirem

Data publikacji 15.05.2019

Wczoraj w m. Kolonia Łaszczówka doszło do zdarzenia drogowego. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki Mitsubishi podczas włączania się do ruchu, nie zauważył jadącego w tym samym kierunku samochodu ciężarowego marki Scania, który go mijał. W konsekwencji doszło do zderzenia pojazdów. Kierowca mitsubishi z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Do zdarzenia doszło wczoraj tuż po godz. 10:00 w miejscowości Kolonia Łaszczówka. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 49-letni kierowca mitsubishi stojąc na poboczu drogi nie zachował należytej ostrożności podczas włączania się do ruchu i uderzył w jadący w kierunku Bełżca samochód ciężarowy marki Scania, który go mijał.

W wyniku zdarzenia kierujący mitsubishi, mieszkaniec Lubyczy Królewskiej z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Na szczęście dwójce pasażerów, którzy z nim podróżowali oraz 44- latkowi z Sierpca, kierującemu scanią nic się nie stało. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Policjanci apelują o zachowanie rozwagi na drodze. To od nas samych w głównej mierze zależy bezpieczeństwo nasze, jak i innych użytkowników dróg.

M.R.