Łęczna: Kierujący z 3 promilami ujęty przez obywatela - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Łęczna: Kierujący z 3 promilami ujęty przez obywatela

Data publikacji 15.04.2019

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał 57–latek. Mężczyzna w takim stanie wsiadł za kierownicę pojazdu marki Opel Corsa. Dalszą jazdę uniemożliwił mu inny uczestnik ruchu, który o zdarzeniu poinformował policjantów. Wkrótce mieszkaniec gm. Ludwin za swój czyn odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 12:30 w na terenie gm. Ludwin. Dyżurny łęczyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierującego. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci.

Jak się okazało mieszkaniec gm. Puchaczów podróżował swoim autem za samochodem marki Opel Corsa. Pojazd ten jechał tzw. ,,wężykiem” zmuszając innych uczestników ruchu do zjeżdżania na pobocze. Kierujący oplem wjechał w drogę dojazdową, gdzie po chwili zatrzymał się. Wówczas czujny obywatel podbiegł do kierującego, uniemożliwił mu dalszą jazdę, a o zdarzeniu poinformował policjantów.

Kiedy policjanci przyjechali na miejsce okazało się, że kierujący oplem uciekł do swojego domu. Po chwili wyszedł do funkcjonariuszy i potwierdził, że to on kierował autem. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 57–letniego mieszkańca gm. Ludwin. Okazało się, że mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy.

Wkrótce mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem. Zgodnie z obowiązującym prawem grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.


Pamiętajmy, nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego - dla nas, naszych bliskich. Dlatego też reagujmy na tego typu przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców. Dziękujemy osobom, które reagują na tego typu zdarzenia.

M.K.