Radzyń Podl.: Otrzymała pomoc, podziękowała policjantom - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Radzyń Podl.: Otrzymała pomoc, podziękowała policjantom

Data publikacji 14.03.2019

Do radzyńskiej komendy wpłynęło podziękowanie od mieszkanki woj. dolnośląskiego. Kobieta w przesłanym liście dziękuje funkcjonariuszom za okazaną empatię i pomoc. Dzięki zaangażowaniu dyżurnego komendy oraz patrolu, schorowana kobieta zdążyła na pociąg i szczęśliwie wróciła do oddalonego o 600 km domu.

Mieszkanka woj. dolnośląskiego niedawno wybrała się pociągiem do Siedlec. Miała tam stawić się w jednej z instytucji. Droga wiodła m.in. przez powiat radzyński. Z uwagi na to, że pojawiły się po drodze nieprzewidziane okoliczności, m.in. związane z chorobą  dolegliwości, zmuszona była wysiąść.

Wiedząc, że nie dojedzie na czas do celu, telefonicznie poinformowała pracowników tej instytucji. Kiedy dowiedziała się, że  jej stawiennictwo może być odroczone na późniejszy termin,  mogła wracać do domu.

Zanim to jednak nastąpiło, skontaktowała się z miejscową Policją. Pomoc, empatię i zrozumienie okazał jej dyżurny radzyńskiej komendy, który na potrzeby kobiety wystawił jej stosowane zaświadczenie. Z kolei policyjny patrol odwiózł kobietę bezpiecznie na najbliższy pociąg do oddalonego o 600 km domu.

 Kiedy kobieta wróciła do miejsca zamieszkania nie omieszkała podziękować radzyńskim funkcjonariuszom za okazane zrozumienie i udzieloną pomoc.

P. M.