Świdnik: Dwóch nietrzeźwych kierowców wyeliminowanych z ruchu - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Świdnik: Dwóch nietrzeźwych kierowców wyeliminowanych z ruchu

Data publikacji 14.03.2019

Wczoraj piaseccy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą był kierowca motoroweru, którego badanie alkomatem wykazało ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Drugi kierujący wsiadł za kierownicę samochodu pomimo wypitego wcześniej alkoholu oraz braku uprawnień do kierowania.

Wczoraj po godz. 15:00 w Wierzchowiskach Pierwszych policjanci z Piask zauważyli kierującego pojazdem marki Mitsubishi, którego tor jazdy mógł świadczyć o tym, że jest nietrzeźwy. Przypuszczenia mundurowych się potwierdziły. Po zatrzymaniu go do kontroli drogowej wyczuli woń alkoholu od kierowcy. Okazało się również, że 32-letni mieszkaniec gminy Piaski nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Alkomat wykazał ponad promil alkoholu w jego organizmie

Po godzinie 16:00 ten sam patrol policji przejeżdżając przez tą miejscowość zauważył kierowcę motoroweru, który miał problem z prostym torem jazdy, a na dodatek wiózł pasażera. Kierowcą okazał się być 48-letni mieszkaniec gminy Piaski. Badanie alkomatem wykazało że miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Teraz mężczyźni odpowiedzą za jazdę w stanie nietrzeźwości za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. 32-latek odpowie również za jazdę bez uprawnień.

E.D.