Biłgoraj: "Dzielnicowy Bliżej Nas" - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Biłgoraj: "Dzielnicowy Bliżej Nas"

Data publikacji 14.03.2019

Dzielnicowa Posterunku Policji w Tarnogrodzie sierż.szt. Agnieszka Potocka realizując założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas” odwiedziła Urząd Gminy w Obszy. Przypomniała o zasadach funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji „Moja Komenda”.

Sierż.szt. Agnieszka Potocka dzielnicowa z Posterunku Policji w Tarnogrodzie spotkała się wczoraj z pracownikami Urzędu Gminy w Obszy. Rozmawiała na temat aplikacji „Moja Komenda”, dzięki której w łatwy sposób można dowiedzieć się, gdzie znajduje się najbliższa jednostka Policji. Aplikacja daje również możliwość uzyskania informacji na temat dzielnicowego dbającego o konkretny rejon, a co ważne nie jest konieczny dostęp do internetu, aby móc korzystać z aplikacji. Policjantka przypomniała także o zasadach funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zachęcając do aktywnego korzystania z tej aplikacji wskazywała na korzyści płynące z nanoszenia na nią zgłoszeń informujących Policję o występujących zagrożeniach.

Spotkanie było również doskonałą okazją do rozmowy o ewentualnych problemach występujących na terenie gminy i nurtujących lokalną społeczność. Dzielnicowa na terenie Urzędu zamieściła plakat zawierający wszelkie dane kontaktowe do niej jako policjanta opiekującego się właśnie tym rejonem.

J.K.