Biała Podl.: Odpowie za kradzież z włamaniem do samochodów - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Biała Podl.: Odpowie za kradzież z włamaniem do samochodów

Data publikacji 14.03.2019

Bialscy policjanci ustalili sprawcę szeregu kradzieży z włamaniem do samochodów. Do zdarzeń doszło na terenie miasta. Łupem sprawcy padły akumulatory i drobny sprzęt znajdujący się w autach. Zarzuty w tej sprawie usłyszał 21-letni mieszkaniec miasta. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Bialscy policjanci powiadomieni zostali o kradzieży z włamaniem  do dwóch samochodów na terenie miasta. Sprawą zajęli się policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu. Funkcjonariusze ustalili, że nie są to jedyne zdarzenia, gdyż cześć włamań nie została zgłoszona organom ścigania. Z ustaleń policjantów wynikało, że nieznany sprawca włamywał się do samochodów różnych marek, z których kradł akumulatory bądź znajdujące się wewnątrz narzędzia. Łączna wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 1200 zł.

Funkcjonariusze ustalili mężczyznę podejrzanego o dokonanie tych czynów. Okazało się, że jest to 21-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna zdążył już sprzedać cześć skradzionych rzeczy, niektóre z nich ukrył. Policjanci odzyskali całość skradzionego mienia.

Teraz za swe czyny 21-latek odpowie przed sądem. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenia. Mężczyzna usłyszał również zarzuty kradzieży akumulatorów z niezabezpieczonych aut.

B.S.P.