Łęczna: Dzielnicowi na spotkaniu z harcerkami - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Łęczna: Dzielnicowi na spotkaniu z harcerkami

Data publikacji 12.02.2019

Łęczyńscy policjanci spotkali się z grupą harcerek z Lubelskiego Hufca Harcerek „Witraż” przebywających na zimowisku organizowanym na terenie szkoły podstawowej w Jaszczowie. Łącznie w prelekcji wzięło udział pięć zastępów: Zorza, Meduzy, Laguna, Tęcza i Fala. Uwzględniając lokalne zagrożenia oraz przedział wiekowy harcerek dzielnicowi gm. Milejów przekazali niezbędną wiedzę w zakresie bezpieczeństwa podczas trwających ferii zimowych.

Tematem spotkania policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej było przedstawienie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas zimowiska organizowanego przez harcerki. W spotkaniu wzięło łącznie udział 44 harcerki z Lubelskiego Hufca Harcerek „Witraż”, wchodzące w skład pięciu zastępów: Zorza, Meduzy, Laguna, Tęcza i Fala.

Uwzględniając lokalne niebezpieczeństwa dzielnicowi omówili zasady zachowania się w pobliżu rzeki, w sytuacji kontaktu z osobami nieznajomymi oraz praktyczne aspekty postępowania w obliczu sytuacji zagrożenia życia i zdrowia mogących wystąpić podczas tego rodzaju obozów.

Z młodzieżą poruszony został również temat związany z e-papierosami oraz innymi używkami. Funkcjonariusze apelowali, by harcerki zabezpieczali cenne rzeczy oraz właściwie korzystali z powierzonego im mienia. Poprzez takie działania policjanci przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w trakcie zimowego wypoczynku.

I.Z.