Krasnystaw: Nietrzeźwy z dożywotnim zakazem - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Krasnystaw: Nietrzeźwy z dożywotnim zakazem

Data publikacji 11.02.2019

Policjanci zostali powiadomieni o nietrzeźwym kierującym przez przypadkowych świadków. 43-latek z Krasnegostawu utknął na drodze, bo rozładował mu się akumulator. Jak się okazało kierował samochodem w stanie nietrzeźwości pomimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów.

Wczoraj po godz. 13:00 mundurowi z krasnostawskiej Policji pojechali do miejscowości Siennica Różana, w związku z otrzymanym zgłoszeniem o nietrzeźwym kierowcy pojazdu marki Volkswagen. We wskazanym rejonie na poboczu drogi policjanci zastali 43-letniego mieszkańca Krasnegostawu, który próbował uruchomić auto. Od mężczyzny była wyczuwalna silna woń alkoholu, w związku z czym został przebadany alkomatem. Okazało się, iż miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Fakt, iż mężczyzna jechał w tym stanie potwierdzili świadkowie.    

Krasnostawianin trafił na posterunek, a jego auto na policyjny parking. W trakcie czynności przyznał się do kierowania pojazdem i opisał całą sytuację dokładnie tak jak świadkowie. Jako powód zatrzymania pojazdu w trakcie drogi podał fakt, iż rozładował mu się akumulator.

Ponadto okazało się, że 43-latek od 2017 r. posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

P.W.