Lubartów: Policjanci rozmawiali o bezpiecznych feriach z uczniami - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Lubartów: Policjanci rozmawiali o bezpiecznych feriach z uczniami

Data publikacji 09.02.2019

Zbliżający się okres ferii zimowych to przede wszystkim czas zabawy i wypoczynku. Nie można jednak zapominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Policjanci w ostatnim czasie przeprowadzili szereg spotkań, podczas których przestrzegali dzieci przed różnymi zagrożeniami.

Piątek był ostatnim  dniem szkoły przed rozpoczynającymi się feriami. Dzielnicowi w okresie poprzedzającym zimowy wypoczynek dzieci, odwiedzali szkoły i przedszkola aby przypomnieć podstawowe zasady bezpieczeństwa. Takie spotkania odbyły się w ostatnim czasie z  uczniami ze szkół w Wielkolesie i w Przytocznie.

Policjanci realizując program „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, przestrzegali dzieci przed różnymi niebezpieczeństwami. Omówione zostały m.in. zagrożenia jakie mogą wystąpić podczas zabaw w okolicach zbiorników wodnych, czy też jazdy na sankach w pobliżu ulic.

W trakcie prelekcji rozmawiano także o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze, bezpieczeństwie w sieci oraz o tym, jak i kiedy korzystać z numerów alarmowych.

E.S.