Janów Lub.: Bezpieczeństwo podczas ferii - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Janów Lub.: Bezpieczeństwo podczas ferii

Data publikacji 08.02.2019

Bezpieczeństwo podczas zbliżających się ferii zimowych było tematem prelekcji w szkołach. Janowscy policjanci prowadzili w ramach tych działań spotkania z dziećmi i młodzieżą.

   W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi janowscy policjanci prowadzili spotkania  z dziećmi i młodzieżą. Tematem prelekcji było bezpieczeństwo podczas wypoczynku zimowego.  Funkcjonariusze spotkali się z się z dziećmi ze szkół w Zdziłowicach, Andrzejowie, Wierzchowiskach, Krzemieniu, Branwi, Kocudzy oraz Dzwoli.  

   Podczas prelekcji funkcjonariusze  przypomnieli  zasady bezpiecznego zachowania się podczas zabaw na śniegu, rzucana kulkami śnieżnymi, jazdy na sankach, nartach czy łyżwach. Policjanci omówili zasady kontaktu z osobami nieznajomymi oraz jak bezpiecznie zachować się  w domu i na drodze. Przypomnieli o noszeniu odblasków i jaki ma to wpływ na bezpieczeństwo.

   Ponadto policjanci przekazali informacje i zachęcali uczniów do wzięcia udziału w konkursie fotograficzno-plastycznym pn. „Stok nie dla bałwanów”, prowadzonym w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej na rzecz bezpieczeństwa pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku.”