Łęczna: Kłusownik wpadł na gorącym uczynku - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Łęczna: Kłusownik wpadł na gorącym uczynku

Data publikacji 11.01.2019

Dzielnicowi z łęczyńskiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku 55–letniego mieszkańca gm. Cyców. Mężczyzna na skraju lasu w miejscowości Szczupak w gm. Cyców zakładał narzędzia do chwytania zwierzyny. Łącznie policjanci zabezpieczyli 9 sztuk wnyków. Zgodnie z Ustawą prawo łowieckie czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po godz. 9:00 dzielnicowi z łęczyńskiej komendy podczas obchodu miejscowości Szczupak w gm. Cyców na skraju lasu zauważyli mężczyznę, który przy drzewie wykonywał jakieś gesty. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić co tam się dzieje. Na widok mundurowych mężczyzna rzucił się do ucieczki. Po kilkunastu metrach został zatrzymany. Okazał się nim 55–letni mieszkaniec gm. Cyców.

Dzielnicowi sprawdzili miejsce w którym wcześniej przebywał. Jak się okazało mężczyzna zakładał narzędzia do chwytania zwierzyny. Łącznie policjanci zabezpieczyli 9 sztuk wnyków.  

Kłusownik został przewieziony do komendy, gdzie usłyszał zarzut z Ustawy prawo łowieckie. Za ten czyn grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

M.K.