Radzyń Podl.: Poszukiwany ENĄ zatrzymany przez dzielnicowych - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Radzyń Podl.: Poszukiwany ENĄ zatrzymany przez dzielnicowych

Data publikacji 11.01.2019

Dzielnicowi z radzyńskiej komendy zatrzymali 33-latka poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyznę poszukiwał niemiecki wymiar sprawiedliwości za włamanie do klubu sportowego i kradzież wyposażenia, a także uszkodzenie automatu z papierosami. Łączne straty wyceniono na kwotę ponad 4 tys. Euro. Wkrótce wobec 33-latka zostaną podjęte decyzje w zakresie procedury ekstradycyjnej.

Do zatrzymania 33-latka doszło wczoraj po południu. Dzielnicowi z radzyńskiej komendy mieli informację o tym, że na terenie Radzynia Podlaskiego może przebywać poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania mieszkaniec tego miasta.

Dokument ten został wydany przez niemiecki wymiar sprawiedliwości. Wynikało z niego, że 33-latek poszukiwany jest do sprawy kradzieży z włamaniem do klubu sportowego, do którego doszło w marcu ubiegłego roku na terenie miasta Deiningen w Niemczech.  Sprawca ukradł znajdujące się tam przedmioty na łączną kwotę ponad 3 tys. Euro. Ten sam mężczyzna dokonał uszkodzenia automatu z papierosami i kradzieży wyrobów tytoniowych oraz gotówki. W tym przypadku oszacowano straty na kwotę blisko tysiąc Euro.

Poszukiwany do tych przestępstw 33-latek był zaskoczony wczorajszym zatrzymaniem. Szybko trafił do policyjnego aresztu.

Wkrótce mężczyzna zostanie doprowadzony przed oblicze prokuratora, a później do sądu, gdzie zostaną podjęte decyzje w zakresie procedury ekstradycyjnej.

P. M.