Chełm: Z profilaktyką w szkole w Stołpiu - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Chełm: Z profilaktyką w szkole w Stołpiu

Data publikacji 11.01.2019

Policjanci z chełmskiej komendy odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej w Stołpiu. Tematem przewodnim spotkania była profilaktyka uzależnień od środków odurzających i nikotyny. Uczniowie poznali zasady bezpiecznego zachowania w szkole, jak też poza szkołą. Była to również doskonała okazja do rozmowy o odpowiedzialności za zachowania niezgodne z prawem.

Celem spotkań prowadzonych przez policjantów na terenie placówek oświatowych jest edukacja młodych osób odnośnie właściwego zachowania, które ma wpływ na szeroko rozumiane pojęcie bezpieczeństwa. W ostatnich dniach typu spotkanie odbyło się w Szkole podstawowej w Stołpiu. Zorganizowane zostało w ramach profilaktyki zapobiegania uzależnieniom od środków odurzających i wyrobów tytoniowych. Uczniowie ze starszych klas podstawówki i gimnazjum poznali zasady bezpiecznego zachowania. Omawiana była tematyka bezpieczeństwa w szkole, jak też poza szkołą.

Policjanci rozmawiali również o konsekwencjach sięgania po narkotyki i dopalacze oraz o odpowiedzialności za zachowania niezgodne z prawem.

E.C.