Zamość: Policjanci z Krasnobrodu na stoku narciarskim w Jacni - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Zamość: Policjanci z Krasnobrodu na stoku narciarskim w Jacni

Data publikacji 10.01.2019

Chociaż do ferii zimowych zostało jeszcze trochę czasu, to zimowa aura sprawia, że dzieci i młodzież wolny czas spędzają na zabawie na łonie natury. Policjanci przypominają już teraz najmłodszym o zasadach, które obowiązują podczas pobytu na narciarskich stokach. Dzielnicowi z Krasnobrodu spotkali się z dziećmi korzystającymi z uroków stoku narciarskiego w Jacni.

Wczoraj dzielnicowi z posterunku w Krasnobrodzie mł. asp. Grzegorz Pryciuk i sierż. szt. Krzysztof Monastyrski odwiedzili stok narciarski w Jacni. Z przebywającą tam młodzieżą ze szkoły podstawowej w Nieliszu rozmawiali na temat właściwego zachowania podczas zimowych zabaw, o mogących wystąpić zagrożeniach oraz sposobach ich unikania. Mówili o zakazach i nakazach obowiązujących na stokach, do stosowania których zobowiązany jest każdy, kto korzysta ze stoku.

Przypominali o obowiązku jeżdżenia w kasku oraz o bezwzględnym zakazie uprawiania narciarstwa lub snowboardingu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających. Nawiązali również do zbliżających się ferii i wyjazdów na zimowiska.

Uczestnicy spotkania usłyszeli jak należy bezpiecznie korzystać z uroków zimy. Mundurowi przypomnieli również o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach promując noszenie odblasków.

D.K-B.