Hrubieszów: Z uczniami o bezpiecznych zabawach zimą - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Hrubieszów: Z uczniami o bezpiecznych zabawach zimą

Data publikacji 10.01.2019

Jak bezpiecznie bawić się w trakcie zimowego wypoczynku oraz rozsądnie korzystać z uroków tej pory roku rozmawiali policjanci podczas dzisiejszego spotkania w Szkole Podstawowej w Mienianach. Uczniowie zadawali funkcjonariuszom wiele ciekawych pytań.

Hrubieszowscy policjanci w trakcie szkolnych spotkań z dziećmi i młodzieżą przypominają uczniom jak bezpiecznie korzystać z uroków zimy. Mundurowi przestrzegają przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne oraz przed innymi ryzykownymi zachowaniami. Dobre rady powinny uchronić dzieci przez przykrymi doświadczeniami oraz pozwolą na bezpieczną organizację wolnego czasu. Dzisiaj mundurowi spotkali się z uczniami oraz ich wychowawcami ze Szkoły Podstawowej w Mienianach.

Bardzo istotnym tematem, który zawsze wzbudza duże zainteresowanie jest bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowym. Nawet najmłodsi wiedzą, jak istotna jest właściwa widoczność na drodze, kiedy nosimy elementy odblaskowe.

Przy tej okazji policjanci po raz kolejny zachęcają wszystkich rodziców i organizatorów wycieczek oraz wyjazdów na zimowiska do zgłaszania kontroli autokarów. Kontrolę taką najlepiej zgłosić z kilkudniowym wyprzedzeniem dzwoniąc na numer 84-696-62-80 lub 84-696-62-60.

E. K.