Opole Lubelskie: Pijani cykliści przewrócili się na volkswagena - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Opole Lubelskie: Pijani cykliści przewrócili się na volkswagena

Data publikacji 10.01.2019

Opolscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego do którego doszło wczoraj w m. Uściąż . Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 28 letni mieszkaniec Puław kierując pojazdem VW Polo wykonując manewr wyprzedzania potrącił dwoje rowerzystów którzy z nieustalonych przyczyn przewrócili się na jego pojazd. Piesi byli nietrzeźwi. Badanie wykazało u nich 2,8 i 2 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo kierujący VW posiada zakaz prowadzenia pojazdów do 2021 roku.

Do zdarzenia doszło wczoraj w godzinach popołudniowych przy trudnych warunkach drogowych oraz opadach śniegu. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż dwoje rowerzystów, mężczyzna i kobieta, z nieustalonych przyczyn przewrócili się na  jadący pojazd marki VW Polo.  Za kierownicą pojazdu siedział 28 letni  mieszkaniec Puław. Kierujący był trzeźwy.  41-letniemu mężczyźnie i 40-letniej z gm. Kazimierz Dolny została udzielona pomoc medyczna,  na szczęście poza ogólnymi potłuczeniami nie doznali obrażeń ciała.

Jak ustalili policjanci, obydwoje byli nietrzeźwi. Badanie trzeźwości u mężczyzny wykazało 2,8 promila, zaś u kobiety 2 promile alkoholu w organizmie. Jak tłumaczyli policjantom wracali z imienin, gdzie spożywali alkohol i chcieli dotrzeć do domu. 

Dodatkowo po sprawdzeniu kierującego okazało się że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami oraz posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów do 2021 roku.

Apelujemy o rozwagę na drodze, to od nas samych w głównej mierze zależy nasze bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo innych użytkowników dróg.  

M.G