Lublin: Mieszkaniowi włamywacze w rękach Policji - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Lublin: Mieszkaniowi włamywacze w rękach Policji

Data publikacji 10.01.2019

Mieszkaniowych włamywaczy zatrzymali policjanci zajmujący się walką z przestępczością przeciwko mieniu z KMP w Lublinie. Zatrzymani to dwaj mieszkańcy woj. świętokrzyskiego w wieku 44 i 66-lat. Sprawcy w ubiegłym roku włamali się do kilku mieszkań w Lublinie, a ich łupem padła gotówka i biżuteria o łącznej wartości blisko 20 tys. zł. Zatrzymani byli wcześniej notowani za podobne przestępstwa. Dziś zostaną doprowadzeni do prokuratury.

Policjanci z KMP w Lublinie zajmowali się sprawą kilku włamań do mieszkań, które miały miejsce latem i jesienią ubiegłego roku na terenie Lublina. Z przyjętych wtedy zgłoszeń wynikało, że sprawcy dokonali 2 kradzieży z włamaniem do mieszkań na ul. Fantastycznej i Harnasie.  Łupem włamywaczy padła biżuteria w postaci łańcuszków, kolczyków, bransoletek, a także gotówka. Pokrzywdzeni właściciele wycenili straty na łączną kwotę około 20 tys. zł. Przestępcy próbowali włamać się także do kolejnego z mieszkań przy ul. Fantastycznej, jednak skończyło się tylko na uszkodzonym zamku w drzwiach.

Funkcjonariusze z wydziału zajmującego się walką z przestępczością przeciwko mieniu ustalili, że sprawcy tych przestępstw to mieszkańcy województwa świętokrzyskiego. W miniony wtorek przy współpracy z wydziałem kryminalnym KWP w Kielcach zatrzymali 44-letniego mężczyznę, którego typowali do mieszkaniowych włamań. Niemalże w tym samym czasie, przy pomocy policjantów z Gorzowa Wielkopolskiego został zatrzymany na terenie woj. wielkopolskiego 66-letni mężczyzna.

Obydwaj zostali przewiezieni na teren woj. lubelskiego. Mężczyźni już wcześniej wchodzili w konflikt z prawem, notowani byli za m.in. kradzieże z włamaniem, paserstwo, dodatkowo – starszy z nich, także za rozbój.

Dziś obydwaj zatrzymani doprowadzeni zostaną do prokuratury. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

AK