Aktualności

Zamość: 51-latka wpadła w poślizg, a 37-latek zasnął za kierownicą. Apelujemy o rozwagę i ostrożność

Data publikacji 10.01.2019

Prędkość niedostosowana do panujących warunków na drodze była przyczyną wypadku, do którego doszło wczoraj na drodze krajowej nr 17. Kierująca audi na łuku drogi wpadła w poślizg, zjechała na przeciwny pas ruchu uderzając w busa. 51-letnia kierująca audi oraz czworo pasażerów z mercedesa zostało przewiezionych do szpitala. W tym samym czasie w Zawalowie na Drodze Krajowej nr 74, 37-letni kierowca renault na łuku drogi zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w ogrodzenie posesji. 37-latka oraz troje pasażerów, w tym dwoje dzieci, załoga karetki pogotowia przewiozła do placówki służby zdrowia.

Wczoraj rano na krajowej 17 w m. Łabuńki Pierwsze przez kilka godzin ruch odbywał się wahadłowo. Około godziny 6.30 doszło tam bowiem do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego oraz pojazdu typu bus. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 51-letnia mieszkanka gminy Łabunie jadąc w kierunku Zamościa samochodem marki Audi, na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z busem. Mercedesem kierowała 51-letnia mieszkanka gminy Zwierzyniec.

Z obrażeniami ciała do szpitala została przewieziona kierująca audi. Na dalsze badania do placówki służby zdrowia przewieziono również czworo pasażerów podróżujących mercedesem, na szczęście po badaniach okazało się, że w wypadku poza ogólnymi potłuczeniami, nie odnieśli obrażeń.

Prawdopodobnie kierująca audi nie dostosowała prędkości do zimowych warunków panujących na drodze, jednak szczegóły wypadku będą znane po przeprowadzeniu przez policjantów odpowiednich czynności.

W tym samym czasie na krajowej 74-ce w Zawalowie kierujący pojazdem m. Renault 37-letni obywatel Ukrainy mieszkający w województwie śląskim, na łuku drogi zjechał do przydrożnego rowu, zahaczył o wjazd do posesji, a następnie uderzył w ogrodzenie. Razem z 37-latkiem podróżowała 32-letnia kobieta oraz dwoje dzieci w wieku 5 i 6 lat, również mieszkańcy województwa śląskiego.  Zarówno kierujący, jak i pasażerowie zostali przewiezieni do szpitala. Badanie trzeźwości kierującego renault wykazało, że był trzeźwy. Szczegółowy przebieg zdarzenia wyjaśniają policjanci. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że przyczyną wypadku najprawdopodobniej było zaśnięcie 37-latka za kierownicą samochodu.  

Policjanci kolejny raz apelują o ostrożność i rozwagę. Zadbajmy o bezpieczeństwo własne oraz innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętając o panujących warunkach dostosujmy do nich prędkość i styl jazdy. W podróż wyruszajmy wypoczęci i skoncentrowani. A kiedy zmęczenie dopada nas w czasie jazdy – bezwzględnie należy zrobić postój. Kilka oddechów na świeżym powietrzu zazwyczaj wystarczy, aby dotlenić organizm i bezpiecznie ruszyć w dalszą podróż bez ryzyka zaśnięcia za kierownica.


D.K-B.