Łęczna: Nietrzeźwy rowerzysta wjechał pod samochód - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Łęczna: Nietrzeźwy rowerzysta wjechał pod samochód

Data publikacji 06.12.2018

Łęczyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło wczoraj w m. Maryniów, gm. Milejów. 52–letni kierujący jednośladem nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu wprost pod nadjeżdżający pojazd marki Volkswagen. Jak się okazało rowerzysta miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj po godz. 17:00 dyżurny łęczyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Maryniów, gm. Milejów doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 19-letni mieszkaniec gm. Milejów jadąc na prostym odcinku drogi widział nadjeżdżającego rowerzystę z przeciwnej strony. Kierujący jednośladem do pewnego momentu jechał swoim pasem, lecz nagle zjechał na przeciwny pas ruchu doprowadzając do zderzenia czołowego z nadjeżdżającym pojazdem marki Volkswagen.

52-letni rowerzysta z licznymi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Łęcznej.  Jak się okazało kierujący jednośladem był nietrzeźwy, miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto poruszał się po zmroku bez elementów odblaskowych. Rozpytywany na okoliczność zdarzenia oświadczył, że nic nie pamięta.

Apelujemy do uczestników ruchu drogowego o ostrożność. Wyposażmy nasze rowery w wymagane oświetlenie. Pamiętajmy, aby zwiększyć swoją widoczność dodatkowo zaopatrzmy się w elementy odblaskowe.

I.Z.