Łęczna: Potrącenie pieszego - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Łęczna: Potrącenie pieszego

Data publikacji 06.12.2018

Okoliczności wypadku drogowego z udziałem pieszego wyjaśniają łęczyńscy policjanci i apelują o ostrożność na drogach. Teraz kiedy zmierzch zapada coraz wcześniej, a warunki pogodowe są coraz gorsze, piesi i rowerzyści bez elementów odblaskowych są mało widoczni.

Wczoraj w Łęcznej na ul. Pasternik doszło do potrącenia pieszego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 34–letni mieszkaniec Łęcznej, kierujący pojazdem marki Honda potrącił pieszego, który poruszał się lewą stroną drogi. 61–letni pieszy poruszał się po drodze na terenie zabudowanym bez widocznych elementów odblaskowych. Pieszy z licznymi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Łęcznej.

Podczas wykonywanych czynności funkcjonariusze ustalili, że 34-letni kierowca hondą był trzeźwy. Natomiast badanie stanu trzeźwości pieszego wykazało w jego organizmie prawie 2,5 promila alkoholu.

Przypominamy, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Zachęcamy również o używanie odblasków nie tylko poza terenem zabudowanym, ale wszędzie tam, gdzie poruszamy się pieszo bądź rowerem. Nośmy odblaski nie po to, aby uniknąć mandatu, ale po to by być widocznym i zwiększyć swoje bezpieczeństwo.

I.Z.