Aktualności

KWP: „Bezpieczeństwo na DK-74" - działania policjantów ruchu drogowego

Data publikacji 21.10.2018

„Bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 74” to nazwa akcji, którą jutro przeprowadzą policjanci z drogówki. Na terenie powiatów, przez które przebiega droga mundurowi będą kontrolować prędkość, z jaką poruszają się kierujący, ich stan trzeźwości, stan techniczny pojazdów czy też sposób przewożenia pasażerów. Głównym celem policyjnych działań jest poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach.

Jutro policjanci z drogówki przeprowadzą działania prewencyjno - kontrolne na drodze krajowej nr 74. Akcja obejmie powiaty: kraśnicki, janowski, biłgorajski, zamojski i hrubieszowski. Od samego rana policjanci wyposażeni w mierniki prędkości oraz videorejestratory będą zwracać uwagę na przypadki łamania przepisów przez kierujących pojazdami. 

Mundurowi sprawdzą prędkość z jaką poruszają się kierujący, stan trzeźwości, stan techniczny pojazdów, czy też sposób przewożenia pasażerów. Funkcjonariusze będą podejmować interwencje dotyczące popełnianych wykroczeń i przestępstw w ruchu drogowym, jak np. nieprawidłowe wyprzedzanie, nieudzielanie pierwszeństwa, będą reagować także na wykroczenia popełniane przez pieszych.

Policjanci sprawdzą bezpieczeństwo przewożonych pasażerów oraz skontrolują, czy liczba znajdujących się osób jest zgodna z ilością wpisaną w dowodzie rejestracyjnym.

Akcja potrwa do godz. 22:00.

K.K.