Puławy: Policjanci wzięli udział w akcji "Podpis dla Niepodległej" - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Puławy: Policjanci wzięli udział w akcji "Podpis dla Niepodległej"

Data publikacji 15.10.2018

Funkcjonariusze i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Puławach wzięli udział w akcji "Podpis dla Niepodległej". Podpisy dla Niepodległej zbierane były w granicach gmin powiatu puławskiego, w szkołach, instytucjach i sołectwach powiatu. Inicjatorem akcji była Rada Powiatu Puławskiego. Funkcjonariusze i pracownicy puławskiej jednostki złożyli kilkadziesiąt podpisów dla Niepodległej na specjalnie dedykowanych kartach. Przekazanie kart z podpisami z różnych instytucji powiatu odbyło się uroczyście w siedzibie Starostwa Powiatowego w Puławach.

"Podpis dla Niepodległej" jest projektem realizowanym w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Jego głównym założeniem było zebranie podpisów mieszkańców powiatu puławskiego wyrażających wdzięczność i uznanie dla niepodległości Ojczyzny. Była to również okazja do "żywej" lekcji patriotyzmu.

Inicjatywa skierowana była zarówno do dzieci i młodzieży, jak i do dorosłych. Zbieranie podpisów odbywało się zwłaszcza przy uroczystościach upamiętniających Stulecie Niepodległości i innych o znaczeniu lokalnym.

Akcja zbierania podpisów przez Komendzie Powiatowej Policji w Puławach została zainicjowana podczas obchodów Wojewódzkiego Święta Policji, które odbyło się w lipcu br. w Puławach. Dodatkowo każda z gmin lub instytucji mogła ozdobić swoją kartę początkową ilustracją alegoryczną.  Zgromadzone podpisy zostaną oprawione w tomie i umieszczone w siedzibie Starostwa.