Łęczna: Włamywacze zatrzymani - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Łęczna: Włamywacze zatrzymani

Data publikacji 12.10.2018

Łęczyńscy kryminalni zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem do myjni samochodowych i pomieszczeń gospodarczych. Dwaj bracia cioteczni 30 i 21 - latek ukradli między innymi pieniądze oraz urządzenia elektrotechniczne o łącznej wartości blisko 7 tysięcy złotych.

      Włamywacze dokonywali swoich przestępstw na terenie gminy Milejów. Mężczyźni wykorzystywali nieobecność lub nieuwagę właścicieli obiektów. W ten sposób dokonali 8 włamań do garaży, obiektów gospodarczych, zlewni mleka oraz myjni samochodowej w Milejowie, Kajetanówce, Białce i Zalesiu. Ich łupem padały urządzenia elektroniczne, akumulatory i sprzęt budowlany. W myjniach samochodowych przełamywali zabezpieczenia i kradli kasety z pieniędzmi. Łącznie ich łup wart był blisko 7.000 złotych. Część ze skradzionych rzeczy udało się odzyskać.

   Dzięki działaniom policjantów udało się ustalić, że sprawcami włamania są dwaj braci cioteczni, mieszkańcy Kajetanówki i Kolonii Antoniów: 30 latek i jego 21-letni wspólnik. Obydwaj sprawcy zostali zatrzymani. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Sprawcy przyznali się do dokonania licznych kradzieży z włamaniem. Jeden z nich został wczoraj doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lublinie, która zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Drugi sprawca oczekuje na doprowadzenie w policyjnym areszcie. Po zakończeniu postępowania o dalszym losie włamywaczy zdecyduje sąd. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.