Tomaszów Lub.: Z dziećmi o bezpieczeństwie - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Tomaszów Lub.: Z dziećmi o bezpieczeństwie

Data publikacji 10.10.2018

Dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Justynówce odwiedziły policjantów tomaszowskiej komendy. Podczas krótkiej wizyty, miały okazję zwiedzić budynek. Wysłuchać prelekcji na temat bezpiecznego korzystania z internetu i jak się zachować w drodze do szkoły. Na koniec uczestnicy wycieczki zostali obdarowani odblaskami.

Dzisiaj do tomaszowskiej komendy zawitali niecodzienni goście. Dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Justynówce chciały z bliska zobaczyć Komendę Powiatową Policji w Tomaszowie Lubelskim. Zwiedzanie zaczęły od „Niebieskiego pokoju”, policjantka wyjaśniła im do czego służy pokój w którym jest kolorowo i jest dużo zabawek.

W czasie, kiedy dzieci były zajęte oglądaniem miejsca pracy technika kryminalistyki, który pokazał jak wykonuje się daktyloskopię, dzielnicowy pokazał nauczycielkom jak działa aplikacja „Moja Komenda”. Następnie policjantka przypomniała małym uczniom zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Apelowała do nich, aby w przypadku jakiegoś niebezpieczeństwa, zwracali się niezwłocznie o pomoc do rodziców, opiekunów, nauczycieli a nie szukali rozwiązań w internecie.

Na koniec dzieci mogły zobaczyć z bliska największy z radiowozów w naszej komendzie i porozmawiać z naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego, który krótko przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Każdy z uczniów dostał upominek w postaci odblasku.

A.L.