KWP: Pożegnania z policyjnym mundurem - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

KWP: Pożegnania z policyjnym mundurem

Data publikacji 10.10.2018

Słowa podziękowania i uznania za oddaną, profesjonalną i sumienną służbę dla mł. insp. Tomasza Bieleckiego i st. sierż. Danuty Woszczek popłynęły dziś od kierownictwa KWP w Lublinie. Funkcjonariusze pożegnali się z policyjnym mundurem podczas odprawy kadry kierowniczej lubelskiego garnizonu Policji. Mł. insp. Tomasz Bielecki od lat związany z KWP w Lublinie, ostatnio pełnił funkcję oficera łącznikowego Polskiej Policji na Ukrainie. Z kolei st. sierż. Danuta Woszczek to policjantka z puławskiej jednostki, utytułowana biegaczka, Mistrzyni Świata Masters w Lekkiej Atletyce.

Młodszy inspektor Tomasz Bielecki to funkcjonariusz, który od początku swojej kariery zawodowej związany był z garnizonem lubelskiej Policji.  Od 1992 r. pracował w Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Posiadaną wiedzę wykorzystywał w prowadzonych badaniach z zakresu mechanoskopii. Przez kolejne 10 lat zajmował stanowisko zastępcy naczelnika wydziału.

W 2005 roku został powołany do pełnienia funkcji Pełnomocnika Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie ds. kontaktów z milicją ukraińską i białoruską. Realizował wówczas zadania związane z podejmowaniem delegacji z państw rosyjskojęzycznych, a także uczestnicząc w konferencjach, seminariach i szkoleniach organizowanych w kraju jak i za granicą.

Od kwietnia do lipca 2012 roku był służbowo delegowany do wykonywania funkcji oficera Policji wspierającego polskiego oficera łącznikowego na Ukrainie w trakcie Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012.

Z kolei w listopadzie 2012 r. funkcjonariusz objął  funkcję oficera łącznikowego Policji przy Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Kijowie. Przez 6 lat pełnionej tam służby utrzymywał kontakty z przedstawicielami służb centralnej jednostki policyjnej, w szczególności służbą do walki ze zorganizowaną przestępczością, do walki z przestępczością kryminalną, przestępczością ekonomiczną, służbą dochodzeniowo-śledczą, a także z krajowym biurem Interpolu, krajową jednostką Europolu, Biurem SIRENE i innymi oficerami łącznikowymi. Jako oficer łącznikowy polskiej Policji pełnił istotną rolę w całym procesie dyplomacji. 

 

Z niebieskim mundurem pożegnała się także st. sierż. Danuta Woszczek. Nazwisko policjantki z puławskiej jednostki nie jest nam obce. Jest to bowiem utytułowana biegaczka, która na swoim koncie  ma wiele pucharów i dyplomów. W tegorocznych  Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce w Hiszpanii została Mistrzynią Świata Masters w biegu na 2000 metrów z przeszkodami, ustanawiając jednocześnie rekord Polski.

Za swoje sportowe osiągnięcia policjantka otrzymała gratulacje od Ministera Sportu i Turystyki, została także uhonorowana nagrodą Starosty Puławskiego.

W siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie st. sierż. Danuta Woszczek uhonorowana została Policyjnymi Odznakami Sprawności Fizycznej. Przyznana nagroda to wyraz uznania za ich odniesione sukcesy w uprawianych dyscyplinach sportu oraz krzewienie kultury fizycznej. Gratulacje i słowa podziękowania za trud wkładany w treningi i godzenie sportowej pasji z obowiązkami służbowymi przekazał Komendant Główny Policji. nadinsp. Jarosław Szymczyk. Zdobyte przez lata tytuły są bez wątpienia świadectwem jej ogromnego talentu i klasy sportowej, a przede wszystkim świadectwem siły charakteru i waleczności.

AK