KWP: Z wizytą na planie nowego spotu profilaktycznego - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

KWP: Z wizytą na planie nowego spotu profilaktycznego

Data publikacji 05.10.2018

Zawitaliśmy na plan produkcji nowego spotu profilaktycznego, realizowanego w ramach programu „Edukacja dla bezpieczeństwa dzieci i młodzieży: "STOP CYBERPRZEMOCY”. Powstaje on w jednym ze studiów nagraniowych. Jak bezpiecznie korzystać z sieci internetowej, elektronicznych komunikatorów oraz serwisów społecznościowych i jak ustrzec się przed zagrożeniami płynącymi z sieci to przesłanie tego przedsięwzięcia. Jego adresatami są uczniowie, nauczyciele i rodzice młodych internautów.

W ostatnich czasach sieć internetowa stała się dla młodych osób najbardziej pożądaną formą komunikacji.  Młodzież szuka tam nie tylko informacji, wiedzy ale serfuje w internecie dla własnej przyjemności. Niestety zdarza się, że młodzi ludzie często tracą kontakt z rzeczywistością, wybierając „życie wirtualne”. Nie uświadamiają sobie jednak tego, że niestety w dobie powszechnej cyfryzacji z sieci korzystają również przestępcy. Wyśmiewanie, zastraszanie, nękanie, podszywanie się pod inną osobę czy publikowanie niechcianego wizerunku, to tylko część ze sposobów jakimi posługują się osoby dopuszczające się cyberprzemocy.

Mowa nienawiści, hejt, czy stalking to jedne z licznych przejawów cyberprzemocy, z którymi coraz częściej mają do czynienia internauci. Oszustwa internetowe podczas dokonywania zakupów,  udostępnianie swoich danych osobowych, zawieranie znajomości z nieznanymi osobami to także czyhające na każdym kroku zagrożenia.

Widząc konieczność edukowania młodych internautów i uświadamiania im zagrożeń cyberprzemocą policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie wraz ze Strażą Miejską Miasta Lublin oraz dzięki pomocy Urzędu Miasta Lublin rozpoczęli realizację programu profilaktycznego „Edukacja dla bezpieczeństwa dzieci i młodzieży: "STOP CYBERPRZEMOCY”. Inauguracja tego przedsięwzięcia odbyła się na początku tego tygodnia w Szkole Podstawowej nr 51 w Lublinie. Program zakłada prowadzenie szkoleń dla uczniów klas III i VII szkół podstawowych, a także nauczycieli i rodziców. Prelegentami będą  policjanci, specjalista ds. zwalczania cyberprzestępczości, a także funkcjonariusze Straży Miejskiej.

Aby policyjne apele jak najlepiej przemówiły do wyobraźni odbiorców, przygotowywany jest właśnie spot profilaktyczny, który ma przestrzegać przed zagrożeniami cyberprzestępczością. Spot realizowany jest w jednym ze studiów nagraniowych w Lublinie z udziałem m.in. specjalistów zajmujących się tematyką zjawiska cyberprzemocy.

 

My niedawno odwiedziliśmy plan produkcji spotu i podejrzeliśmy, jak wygląda praca podczas nagrania.

Już niebawem spot zaprezentowany zostanie we wszystkich szkołach podstawowych w Lublinie podczas organizowanych szkoleń i konferencji. Będzie emitowany również w przestrzeni publicznej naszego miasta. Planujemy także realizacje drugiego spotu.

AK

Ładowanie odtwarzacza...