Zamość: Nieszczęśliwy wypadek podczas prac polowych - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Zamość: Nieszczęśliwy wypadek podczas prac polowych

Data publikacji 14.09.2018

68-letni mężczyzna podczas wykonywanych prac polowych został przygnieciony przez ciągnik rolniczy. W wyniku doznanych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego tragicznego wypadku.

Wczoraj przed godz. 19:00 dyżurny zamojskiej komendy otrzymał informację, że na polu w Brodach Małych mężczyzna został przygnieciony przez traktor. Na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 68-letni mieszkaniec Szczebrzeszyna wykonywał parce polowe przy użyciu ciągnika rolniczego z przypiętym do niego opryskiwaczem. W pewnej chwili wysiadł z pojazdu pozostawiając włączony silnik, kiedy ciągnik ruszył mężczyzna pobiegł za nim. Będąc na wysokości kabiny nagle znalazł się pod podczepionym do ciągnika opryskiwaczem. Świadkiem zdarzenia był 43-letni znajomy mężczyzny, który wydostał poszkodowanego spod maszyny i zadzwonił po pomoc.  

Niestety w wyniku doznanych obrażeń mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Okoliczności i szczegóły tragicznego zdarzenia badają policjanci pod nadzorem prokuratora.  

Podczas wykonywanych prac polowych apelujemy o wyobraźnię i rozsądek. Chwila nieuwagi, zmęczenie i pośpiech niejednokrotnie może skończyć się tragicznie.

D.K.B.