Zamość: Jechali zbyt szybko – stracili uprawnienia - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Zamość: Jechali zbyt szybko – stracili uprawnienia

Data publikacji 12.09.2018

Kolejnych dwóch kierowców za zbyt szybką jazdę na trzy miesiące straciło uprawnienia do kierowania pojazdami. 52-latek z gminy Łabunie przez Jatutów kierował volkswagenem z prędkością 116 km/h. Natomiast w miejscowości Komarów Osada 36-latek z Zamościa poruszający się pojazdem marki Renault przekroczył dopuszczalną prędkość o 55 km/h.

Policjanci z zamojskiego ruchu drogowego podczas codziennych służb prowadząc kontrole drogowe czuwają nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego korzystających z dróg powiatu zamojskiego.

Tak było również wczoraj. Prowadząc kontrole prędkości kierowców jadących przez miejscowość Jatutów zauważyli kierującego pojazdem marki Volkswagen, który w terenie zabudowanym jechał zdecydowanie szybciej niż zezwalają na to przepisy ruchu drogowego. Policyjny radar wykazał, że kierujący volkswagenem 52-letni mieszkaniec gminy Łabunie na liczniku miał 116 km/h.

Również w miejscowości Komarów Osada kierujący pojazdem marki Renault nie przestrzegał ograniczenia prędkości jazdy w terenie zabudowanym. Pomiar prędkości pokazał, że 36-latek z Zamościa na liczniku miał o 55 km/h więcej niż zezwalają na to przepisy.

Miłośnikom szybkiej jazdy mundurowi zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami.

Policjanci apelują o zachowanie rozsądku. Pamiętajmy, że poruszając się drogami przebiegającymi przez teren zabudowany, gdzie znajduje się zabudowa miejska lub wiejska, należy spodziewać się wzmożonego ruchu zarówno pojazdów jak i pieszych. Miejmy to na uwadze i przejeżdżając przez taki teren zdejmujmy nogę z gazu. Nadmierna prędkość jest bowiem jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.


DKB