Biłgoraj: „Jednośladem bezpiecznie do celu” - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Biłgoraj: „Jednośladem bezpiecznie do celu”

Data publikacji 03.09.2018

Biłgorajscy policjanci spotkali się wczoraj z mieszkańcami. Znakowali rowery, rozmawiali o bezpieczeństwie na drodze, zaś najmłodszym rozdawali odblaski. To wszystko w ramach akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu”.

Policjanci w ramach akcji pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu” w budynku Komendy powiatowej Policji w Biłgoraju znakowali wczoraj  jednoślady i rozmawiali z mieszkańcami o bezpieczeństwie na drodze. Celem policjantów, którzy przez cały rok angażują się w szereg działań profilaktycznych było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo rowerzystów oraz uczulenie ich na fakt, że jako uczestnicy ruchu drogowego są oni zobowiązani do przestrzegania przepisów prawa, zarówno w stosunku do kierujących pojazdami jak i pieszych.

Podczas wczorajszej akcji zostało oznakowanych kilkadziesiąt rowerów. Najmłodsi otrzymali od policjantów elementy odblaskowe. W akcję zaangażowali się również biłgorajscy dzielnicowi, którzy promując aplikację „Moja Komenda” a także Program „Dzielnicowy bliżej nas” również zachęcali mieszkańców do oznakowania swoich jednośladów. W akcję włączyły się także lokalne media, które zawsze chętnie wspierają wszelkie akcje związane z propagowaniem zdrowego stylu życia i zwiększania bezpieczeństwa.

Dzisiaj pierwszy dzień szkoły. W rejonach placówek oświatowych panuje wzmożony ruch. Nad bezpieczeństwem czuwają policjanci. Wczorajsza akcja biłgorajskich policjantów bez wątpienia również przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drodze.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i udział w akcji. Wszystkim uczestnikom ruchu drogowego życzymy szerokiej i zawsze bezpiecznej drogi!

JK