Ryki: Akcja " Bezpieczny piątek" - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Ryki: Akcja " Bezpieczny piątek"

Data publikacji 31.08.2018

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ryckiej komendy włączyli się w akcję informacyjną „Bezpieczny Piątek”. Razem z funkcjonariuszami SOK oraz pracownikami PKP przypominali o bezpiecznym pokonywaniu przejazdów.

Dzisiaj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ryckiej komendy zaangażowali się w akcję informacyjną „Bezpieczny Piątek”. Celem działań jest zwrócenie uwagi na zagrożenia wynikające z braku ostrożności na przejazdach oraz terenach kolejowych.  Akcja ma także na celu ograniczenie liczby wypadków na przejazdach drogowo-kolejowych.

Mundurowi wraz z funkcjonariuszami SOK oraz pracownikami PKP na strzeżonym przejeździe na ul. Słowackiego w Rykach przypominali o zasadach bezpiecznego pokonywania przejazdów kolejowych. Nie zabrakło także gadżetów promujących bezpieczeństwo wręczanych kierującym.   

Mundurowi liczą na to, że przekazane rady na długo pozostaną w pamięci kierujących, rowerzystów oraz pieszych. Bezpieczeństwo na terenach kolejowych, szczególnie ostrożność podczas przekraczani przejazdu, jest wspólną sprawą wszystkich, którzy mogą mieć na nie wpływ.

J.W.